بلاگ

پوشش منسجم چیست؟

پوشش منسجم چیست؟

پوشش‌های منسجم سیستم‌هایی از رزین‌های مصنوعی هستند که مانعی ایمن بر روی برد مدار چاپی و اجزای آن برای محافظت در برابر رطوبت، قارچ، گرد و غبار و سایر آلاینده‌های احتمالی ایجاد می‌کنند. این پوشش ها همچنین از رشد دندریت یا رشد اکسید بر روی PCB جلوگیری می کند. رشد دندریت می تواند اتصال کوتاه ایجاد کند و منجر به خرابی محصول شود.

 

این پوشش ها استحکام دی الکتریک را افزایش می دهند، فشار مکانیکی روی قطعات را کاهش می دهند و محصول را در برابر شوک حرارتی محافظت می کنند. یک پوشش منسجم می تواند قابلیت اطمینان مدار را افزایش داده و عمر محصول را افزایش دهد. پوشش‌های منسجم به‌عنوان وسیله‌ای برای بهبود کیفیت و قابلیت اطمینان کلی محصول در صنعت تولید الکترونیک به طور گسترده‌تری پذیرفته شده‌اند.

پوشش های منسجم با توجه خاصی به  خواص الکتریکی و حرارتی و همچنین روش کاربرد آنها انتخاب می شوند. هر نوع پوشش دارای ویژگی های خاص خود است که با قابلیت تعمیر، چقرمگی، استحکام دی الکتریک، مقاومت عایق، مقاومت در برابر حلال، محدوده دما و کاهش تنش مرتبط است. این ویژگی ها بسته به پردازش و استفاده نهایی برد درجات مختلفی از اهمیت دارند.

 

معرفی

یک نوع عایق پوششی که در ساخت آن از هیچ گونه مواد اکساینده ای مانند تولوئن استفاده نشده است و "منطبق  بر بستر pcb" می شود و یک مانع نفوذ ناپذیر در برابر آلاینده ها و جلوگیری از خوردگی ایجاد می کند.به عنوان یک ارائه دهنده راه حل های تولید جهانی، هدف ما ارائه بهترین انواع پوشش ها با کاربرد مربوطه است که نیازهای شما را برآورده می کند.